تاریخ امروزاردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰
Creating Perfect PDF Files for Press

آموزش ساخت فایل pdf برای چاپ + تصویری

سال ها است كه پی دی اف به عنوان راه حل تعداد آنچنان زیادی از مشكلات معرفی شده است، جریان كارهای پی دی اف می توانند مزایای فراوان و مشكلات عدیده ای را به همراه داشته باشند. پی دی اف بسیار بزرگتر از Acrobat است بسیاری از جریان كارهای پی دی اف حتی از Acrobat استفاده هم نمی كنند بنابراین ماجرای اصلی در مورد پی دی اف می باشد. فرمت سند قابل حمل (PDF) به عنوان یك ظرف بی طرف در قبال پلَت فُرم ها برای همه انواع محتویات دیجیتال طراحی شده است كه به آن محتواها اجازه می دهد بدون اینكه گیرنده فایل برنامه هایی را كه اجزای مختلف موجود در سند را ایجاد كرده اند در اختیار داشته باشد یا حتی نسبت به آنها آگاهی داشته باشد، توزیع شوند. این انعطاف پذیری برای منتشركنندگان ُنسخ چاپی آمیزه ای است از نعمت و نقمت، بنابراین بخش عمده ای از تلاش های در حال جریان برای ایجاد استانداردهایی برای جریان كارهای پی دی اف مستلزم تعریف زیرمجموعه هایی از ویژگی های پی دی اف است كه آنچه را كه در پی دی اف های طراحی شده برای جریان كارهای چاپی، مجاز و غیرمجاز است تعریف كند.

برخلاف PostScript ، فرمت سند قابل حمل (PDF ) یك فرمت باز است Adobe نسخه های جاری از مشخصه های مربوطه را منتشر می كند تا عرضه كنندگان محصول بتوانند تصمیم بگیرند كه كدام جنبه از هر نسخه را می خواهند به كار بگیرند. این وضعیت به نظر شبیه دستورالعملی برای هرج و مرج است، و از بعضی جهات نیز چنین هست، اما یك شیوه نیز برای جنون وجود دارد.

پی دی اف انواع بسیار مختلفی از محتوای دیجیتال را پشتیبانی می كند، فرمت PDF/X به این منظور ایجاد شد كه تضمین كند پی دی اف های مطیع PDF/X صرفاً شامل داده های مورد نیاز برای چاپ می باشد. PDF/X به سرعت در حال تبدیل شدن به فرمت استاندارد برای جریان كارهای چاپ مبتنی بر پی دی اف است.

 

 

ادامه دارد، پایان بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *