تاریخ امروزاردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۰
آموزش آماده‌سازی فایل فلکسوگرافی و روتوگراور

دوره آموزش حرفه‌ای، طراحی و پیش‌از‌چاپ فلکسوگرافی | کامیاب کاویانی

«رمز و رازهای آماده سازی فایل کلیشه چاپ فلکسوگرافی و سیلندر روتوگراور» 

با توجه به تاریخ حضور چاپ در ایران و ورود به چاپ بسته‌بندی از دهه ۵۰ شمسی خلا بزرگی در بخش آموزش آن داریم، چاپ های صنعتی، در مقیاس بالای تولید خطاها و مشکلات آن علاوه بر سایر بخش های تولید برخی موارد ریشه در پیش از چاپ و بخش طراحی دارد.

برای آموزش پیش از چاپ و طراحی و آماده سازی فایل فلکسوگرافی دوره‌ای مستقل برپا نموده‌ایم دارای ۸ جلسه است، همچنین چاپ روتوگراور و افست را نیز به بحث اضافه نموده‌ایم که خود دارای ویژگی‌های بسیاری است و البته در مباحث آموزش نرم‌افزار با چاپ فلکسو دارای سرفصل‌های مشترک است.

افرادی که می توانند در این دوره شرکت کننده: طراحان گرافیک و آماده‌سازان پیش از چاپ
مدیران تولید و فروش (تولیدکنندگان لفاف‌های بسته بندی و لیبل‌های پشت چسبدار)، مدیران برند و مارکتینگ و دانشجویان رشته چاپ


شخص پس از گذراندن کامل دوره، توانایی خروجی فایل و آماده‌سازی برای پلیت چاپ فلکسو و خروجی گراور را بطور کامل کسب کرده است. (تمام مراحل آماده‌سازی کامل فایل و فرم‌بندی)

 

دوره آموزش حرفه‌ای، طراحی و پیش‌از‌چاپ فلکسوگرافی

علاوه بر مدیران بخش‌های مختلف مانند پیش از چاپ، تولید و پس از چاپ واحد‌های فلکسو و گراور، باید اشاره کنیم که این دوره مناسب طراحان گرافیک و آماده‌ساز فایل خواهد بود، همچنین مدیران واحد‌های صنعتی مانند تولید‌کنندگان لفاف‌های بسته‌بندی، تولید‌کنندگان لیبل‌های پشت چسبدار و کارتن سازی‌ها، مدیران مارکتینگ و برند را می‌توان نام برد. پیش نیاز نرم‌افزاری برای حضور در این دوره تسلط (سطح: متوسط) بر نرم افزار های Adobe Photoshop – Adobe Ai است.

این دوره شامل ۸ جلسه ۳ ساعته که بخشی به اطلاعات پایه و بخش دوم به اجرا و آماده‌سازی می‌پردازیم.دوره کاملا پروژه محور و همراه با اجرای فایل‌های سفارشات حقیقی صورت می‌پذیرد و این امر در آموزش و یادگیری دقیق و بی‌کم و کاست شما کمک بزرگی خواهد کرد و صرفا به ارائه مطالب تئوری اکتفا نخواهیم نمود.

اهداف کلی دوره 
آموزش چاپ فلکسوگرافی و روتوگراورآموزش تکنیک های تفکیک رنگ در نرم‌افزارهای ادوبی فتوشاپ و ai
پلیت‌های فلکسوگرافی، سیلندرهای روتوگراور آموزش کامل انواع فرم بندی در کلیشه و سیلندر چاپ
آموزش و یادگیری آنیلوکس (انتخاب و بایدها و نبایدها)مدیریت رنگ (شناخت، کاربرد و بکارگیری پروفایل)
کنترل کیفیت در مراحل چاپآموزش پلاگین های نرم‌افزار Esko - موکاپ و تفکیک

فرم تماس دوره آموزش حرفه‌ای


برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق کانال تلگرام یا با شماره ۰۹۱۲۲۵۹۱۶۲۹ تماس حاصل فرمایید.ارائه کلیه مطالب ممکن است که در طی ۲ یا ۳ جلسه قابل انتقال باشد، اما رسیدن به مهارت و بکارگیری آنها نیازمند زمان، تلاش و
تمرین است.

کانال تلگرام مجله چاپ

 

آموزش؛ هزینه یا سرمایه گذاری!

آموزش یکی از مهمترین مقوله‌های دنیای پیشرفته و زندگی بشر در تمامی اعصار بوده است و امروزه به مهمترین مسئله در زندگانی امروز او تبدیل شده است. می‌توان پیشرفت بشر را حاصل یادگیری از آموزش و فهم دانش نهفته در آن و در مرحله آخر به کارگیری آن دانش آموخته شده دانست.

با این توضیح می‌توان به درک مسئله آموزش در صنایع مختلف پی برد. به خصوص صنعت چاپ و بسته‌بندی که طیف وسیعی در تولید تمامی کالاها را شامل می شود. با توجه به گستردگی مباحث مورد نیاز در این حوزه و لزوم نگاه فنی و دقیق به آن وجود نیروی کار ماهر بسیار ضروری و حائز اهمیت است. لازم به ذکر است به دلیل کمبود منابع علمی شامل کتاب یا دوره های مرتبط دانشگاهی پیشرفت در این حوزه مستلزم صرف وقت و تلاش فراوان و یا پیمودن مسیر به روش آزمون و خطاست که علم روز دنیا قبلا به آن دست یافته است.

شایان ذکر است خطاهای احتمالی ناشی از عدم اطلاعات فنی منجر به تحمیل هزینه‌های گزاف شامل ضایعات، باطله شدن سفارشات، ساخته پلیت‌های مجدد، سرعت پایین تولید و… می‌شود که می‌توان این موارد را با صرف هزینه جهت آموزش علمی و کارآمد به حداقل رساند و سود حاصله را به چرخه تولید بازگرداند.

با توجه به کمبود نیروی انسانی ماهر در این حوزه، چنین آموزش‌های منجر به تسریع رشد مالی و سازمانی اشخاص واجد شرایط در سازمان ها خواهد شد.

باسپاس کامیاب کاویانی

پیشنهاد ویژه: این دوره با تخفیف «۱ میلیون تومانی» برای دانشجویان رشته چاپ برگزار می‌شود.

خبر کارگاه آموزش چاپ فلکسو

آموزش خواهید گرفت چطور فایلی را آماده کنید تا بتواند وارد هر کدام از فرآیند تولید پلیت یا سیلندر چاپ شود و بدون مشکل و با بالاترین کیفیت تولید شود.

 

یک نظر

 1. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوره آموزش پیش از چاپ فلکسو و آماده سازی فایل که در آن تکنیک ها و مفاهیم کاربردی مورد بررسی و تدریس قرار می گیرد. دوره ای که کاملاً پروژه محور بوده و سعی شده است که نیاز های واقعی بازار کار امروز صنعت چاپ با استفاده از روش های بروز و کابردی ارائه شود.

  🔘 این دوره مناسب چه گروه از افراد است:
  – افرادی که می‌خواهند در واحد های طراحی و آماده سازی پیش از چاپ مشغول بکار شوند.

  – دانشجویان رشته چاپ و گرافیک

  – افرادی که سال ها در زمینه طراحی کار کرده و از دانش علمی و عملی چاپ آگاهی لازم را ندارند.

  – مدیران برندیگ و ناظران پروژه های چاپی

  🔘 این دوره مناسب چه افرادی نیست:
  – افرادی که فکر می‌کنند همه چیز میدانند….!

  این دوره یک دوره تخصصی است و شما در پایان دوره می‌توانید وارد بازار و صنعت وابسته به آن شده و به توانایی خود و میزان مهارت کسب شده اطمینان داشته باشید. لازم به ذکر است آموزش و محتوای ارائه شده در دوره را تضمین کرده و در قبال آن به هنرجویان پاسخگو خواهیم بود.

  این دانش از طریق مطالعه کتاب های تخصصی و فایل های صوتی و تصویری حتما قابل کسب است، اما نکته ای که نباید فراموش شود کسب مهارت در پروژه های واقعی است، پس از دریافت اطلاعات از طرق اشاره شده بالا شما نیازمند پیاده سازی آن در بازار کار و کسب تجربه واقعی است که همراه با صرف هزینه و خسارت…

  قطعا در بازار کار واقعی از شما تجربه واقعی می‌خواهند نه صرفا اطلاعات تئوری و این همان نکته ای است که به صورت کامل در کلاس ها به بررسی موارد و جنبه های گوناگون آن می‌پردازیم.

 2. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوستان گرامی؛ در چند تماس و پیام از هفته های گذشته به دنبال قرص و آمپولی برای یادگیری مهارت پیش از چاپ در فلکسو و در مجموع کار خروجی فایل بودند، دوستان عزیز یادگیری و انجام این فرآیند یک مهارت تخصصی است و با تماشای چند کلیپ از پیش ضبط شده بصورت کامل قابل انتقال نخواهد بود و حتما تمام زوایای آن پوشش داده نخواهد شد، ضبط کلیپ‌های متعدد توسط سایر همکاران در حال انجام است، اما پرسشی که اینجا باید مطرح کرد این است که آیا با تماشای چند دقیقه کلیپ می‌توانید کلیشه با قیمت‌های امروز را بدرستی برای خروجی آماده کنید؟
  یک ست کلیشه برای ماشین‌آلات عرض زیاد از حدود ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود، آیا با دیدن چند ویدئو ضبط شده (آموزش فلکسو و …)، می‌توان چنین کاری را برای ساخت پلیت ارسال کرد و از کیفیت کار اطمینان داشت؟

 3. کامیاب کاویانی نویسنده

  همانطور که مستحضر هستید آموزش هزینه نیست یک سرمایه گذاری اثر گذار است.

  لذا با علم به اینکه هزینه آموزش دوره آماده‌سازی و پیش از چاپ حاضر در بلند مدت به صورت جلوگیری از ضایعات، انجام بهینه چاپ، رضایت مشتری و همچنین تشکیل تیم فنی کارآمد و افزایش راندمان به سازمان ها برگشت داده می‌شود.
  با توجه به زمان و انرژی صرف شده جهت گرد آوری اطلاعات و انتقال آن به بهترین شکل برای کارآموزان و میزان درآمد حاصله از آن، شایسته نیست با تقاضای بی‌مورد در خصوص کاهش بیش از حد هزینه دوره و توقع استفاده از دانش و مهارت دیگران به صورت رایگان و یا ناچیز استفاده کنیم.

  مدیران و کارفرمایان شایسته در هر شرکت و سازمانی حتما با درایت و آینده‌نگری نسبت به مقوله آموزش و پرداخت بهای مناسب آن زمینه را جهت رشد و پیشرفت کارکنان و منافع سازمان در بلند مدت فراهم خواهند نمود.

  شایان ذکر است تخفیف های ویژه نیز بنا به نوع آموزش و تعداد نفرات شرکت کننده نیز در نظر گرفته خواهد شد.