تاریخ امروزاردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۰
Anilox-Ultrasonic

سیستم شستشوی نورد آنیلوکس فلکسوگرافی (آلتراسونیک Ultrasonic)

آلتراسونیک چیست؟ کلمه آلتراسونیک Ultrasonic به معنای مافوق صوت است. محدوده فرکانس شنوایی انسان ۲۰ هرتز تا ۲۰ هزار هرتز است. محدوده فرکانسی امواج مافوق صوت ۴۰ کیلو هرتز تا چندین مگا هرتز می‌باشد. امواج مافوق، کاربردهای فراوانی از جمله در لیزر، تخلیه الکتریکی برای بهبود خواص سطحی و افزایش نرخ باربرداری، سنجش فاصله، عمق مخزن، شستشوی دقیق ظروف آزمایشگاهی، تعیین فشار خون بیمار، همگن کردن مواد مذاب، جوشکاری مواد غیر هم جنس، ریخته گری، تراشکاری، فرزکاری، سوراخکاری و غیره دارد.

روش های تمیز کردن نورد های آنیلوکس همیشه موضوع داغی در چاپ فلکسو بوده است. مطلب عنوان شده در وب سایت رایج ترین سیستم های تمیز کردن نوردهای آنیلوکس و پاک کننده های شیمیایی موجود در بازار امروز را مشخص می کند. که قبل تر عنوان شدند. به آرشیو  مطالب ترجمه شده «روش های مرسوم تمیز کردن نورد های آنیلوکس (فلکسوگرافی) – بخش ۱» و  «روش های مرسوم تمیز کردن نورد های آنیلوکس (فلکسوگرافی) – بخش ۲» مراجعه نمایید.

 

یکی از روش های پاک سازی دوره ای سیلندر های آنیلوکس فلکسوگرافی استفاده از سیستم بالاست، که پس از طی دوره ای مشخص و یا ساعت کارکرد تعیین شده از آن استفاده می شود. می توان ۳ روش پاکسازی دستی، شیمیایی و ماوراء صوت یاآلتراسونیک (Ultrasonic) در این زمینه وجود دارد، که شستشوی دستی بصورت هفتگی و کوتاه مدت با پاک کننده های مخصوص نورد انجام می شود ، شستشوی شیمایی با محصولات شیمیایی که بهتر است به صورت ماهانه و روش شستشوی ماوراء صوتی است که نورد را در دستگاه اولتراسونیک قرار می دهیم و شستشو انجام می شود.

کانال تلگرام مجله چاپ

 

Anilox-Ultrasonic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *