ليزر مستقيم در چاپ رتوگراور (روش ليزر مستقيم، بدون تماس‌)

گراور و چاپ روتوگراور،چاپ هلیو
گراور و چاپ روتوگراور،چاپ هلیو

در اين روش كه اجزاي اصلي ابزار آن در تصوير يك نمايش داده شده است، اطلاعات تصوير از طريق انرژي حرارتي حاصل از ضربه پرتو ليزر، مستقيماً به لايه روي منتقل مي‌شود. ضربان پرتو ليزر با سرعتي تا هفتاد هزار بار در ثانيه، باعث تبخير نقطه‌اي فلز روي و ايجاد حفره مي‌گردد.
براي دقت عمل و استمرار آن، مواد زايد عمليات، توسط گردش هواي پيش‌بيني شده‌ از محيط كار به فيلتر غبارزدايي، منتقل مي‌گردند. با استفاده از روش سيلندرسازي ليزري بدون تماس احتمال هر گونه خوردگي ابزار از بين رفته و امكان تكرارپذيري بي‌نقص افزايش مي‌يابد.

آماده‌سازي و پردازش داده‌ها روش ليزر مستقيم در گستره وسيعي از محيط‌هاي اطلاعاتي قابل اجرا بوده و با انواع فرمت‌ها مانند،PS، PDF  يا TIFF  سازگار مي‌باشد.
پردازش نهايي جهت حكاكي، پس از مرحله تفكيك رنگ انجام مي‌پذيرد و براي كسب نتيجه بهتر از انتقال بي‌واسطه، تمامي داده‌ها بايد به صورت ديجيتال قابل حصول باشند.  حكاكي حفره‌هاي گرد در مرحله ترام‌گذاري، امكان استفاده از زواياي متنوع‌ را مقدور مي‌سازد و از تطابق فاصله رديف‌هاي مجاور، زوايا مشخص مي‌گردند.
مجموعه‌اي از عدسي‌هاي قابل تنظيم، دستيابي به ريزنگاري (رزولوشن) مابين ۷۰ تا ۴۰۰ خط بر سانتي‌متر را ميسر مي‌سازد. (۱۷۸ تا  ۱۰۱۶  خط بر اينچ).

شكل دادن به حفره‌هايSHC   ابعاد پرتو ليزر و انرژي حاصل از آن، شكل هندسي حفره‌ها را تعريف مي‌نمايند.
روش حكاكي با ليزر در حالت عادي، توانايي تنظيم انرژي حاصل از ضربه را دارد و با توجه به ريزنگاري انتخابي، ابعاد پرتو، از پيش تعريف شده مي‌باشند و از اين رو، ابعاد حفره نتيجه مستقيم شكل مشخصي از پرتو در نقطه تمركز آن مي‌باشد.
روش‌هاي پيشرفته‌تر استفاده از حفره‌هاي SHC ، توانايي تنظيم هر دو عامل تأثيرگذار پرتو ليزر، يعني ابعاد و انرژي را دارا مي‌باشند. اين تكامل بدين معناست كه مي‌توان در ايجاد يك حفره، ميزان عمق و سطح آن را آزادانه كنترل نمود. بدين ترتيب عملاً  يك بعد ديگر قابل استفاده در فضاي چاپ به وجود مي‌آيد و ما مي‌توانيم انواع مختلفي از درصدهاي ثابت پوشش سطحي داشته باشيم.
به عنوان مثال براي ترام پنجاه درصد با ضخامت‌هاي مخلتف پوشش مركب و با شفافيت‌هاي مختلف مركب (Trancparency)  مفاهيم جديدي تعريف مي‌گردند.
با توجه به سرعت بسيار بالاي اين روش، بهينه‌سازي انتقال مركب براي هر ميزان توناليته مي‌تواند جداگانه انجام گيرد.
چاپخانه رتوگراور انتشاراتي با استفاده از حفره‌هاي SHC  مي‌تواند مقدار حكاكي سيلندرها را از ۷۰ تا ۹۰ خط بر سانتي‌متر اختيار كند.
ابعاد حفره‌ها نيز با توجه به مقياس توناليته، مي‌تواند از عمق تنها چند ميكرون و عرض ۲۵ ميكرون در نواحي روشن تا حداكثر عمق ۳۵ و عرض ۱۴۰ ميكرون در نواحي كاملاً متراكم  متغير باشند.

چرخه ساخت سيلندر با روش ليزر مستقيم  – لايه روي، حامل اطلاعات تصوير و ماده پايه در فرآيند سيستم ليزر مستقيم مي‌باشد.
لايه نازكي از فلز روي با استفاده از آبكاري بر روي سيلندر پوشيده از مس قرار مي‌گيرد. اقتصادي‌ترين شكل اين عمل، تشكيل نازك‌ترين پوشش از روي، با ضخامت تنها ۵۵ ميكرون يعني تنها ۱۵ ميكرون، بيش از حداكثر عمق حفره‌ها مي‌باشد.
سيلندر پوشش داده شده با روي در حين حكاكي ليزري با سنگ محور، براي حصول به بهترين كيفيت سطح، كاملاً صيقلي مي‌گردد.پس از حكاكي، سيلندر كاملاً تميز شده و سطح آن توسط فلز كرم، تا ضخامت ۶ الي ۸ ميكرون پوشش داده مي‌شود. اين عمل در دماي ۶۲ درجه سانتي‌گراد با الكتروليت كرم (CR624TD)، كه با سيلندرهاي پايه مس نيز هماهنگ مي‌باشد، انجام مي‌پذيرد.سپس سطح كار تا دستيابي به همواري مورد نظر پرداخت مي‌گردد.
جهت استفاده مجدد از لاشه سيلندر، لايه‌هاي كرم و روي از سطح آن به صورت مكانيكي برداشته شده، سطح پايه مس براي كار بعدي آماده مي‌گردد.

تبلیغات - اجرای پروژه

نظارت دقيق بر شرايط چاپ روش ليزر مستقيم از محدوديت‌ها و لغزش‌هاي روش‌هاي الكترومكانيكي و شيميايي‌ حكاكي سيلندر مبراست.
با اين روش مي‌توان ديواره حفره‌ها را با بهترين شكل ممكن توليد نمود و حتي قادر مي‌گرديم ديواره حفره‌ها را برش دهيم.
يك پردازشگر بسيار كارآمد تصوير مي‌تواند با هم‌پوشاني، چندين حفره خيلي كوچك را تركيب كرده به يك مجموعه خوشه‌اي تبديل نمايد. اين امر اجازه مي‌دهد كه به بالاترين رزولوشن تعريف شده با بهترين پردازش تركيبي تصوير دست يافت.
اين تركيب بالاخص در چاپ بسته‌بندي، فوق‌العاده مهم است. تجربه نشان مي‌دهد با استفاده از سيلندرهاي ساخته شده به روش‌  ليزر مستقيم (DLS) مي‌توان به  بالاترين سرعت   و وسيع‌ترين طيف رنگ در چاپ دست‌  يافت.

مزايا با اين روش ساخت سيلندر به دور از هرگونه عمل سايشي انجام يافته
و توانايي تكرار توليدات با كيفيت را ميسر مي‌سازد و همچنين هيچ‌گونه تنظيم مكانيكي و يا آماده‌سازي دستي، ضروري نمي‌باشد.
در نهايت بزرگ‌ترين مزيت در چاپخانه مشاهده مي‌شود و آن حصول به بالاترين كيفيت چاپ همراه با كمترين باطله و مصرف اقتصادي مركب مي‌باشد.
روش ساخت سيلندر با پرتو ليزر مستقيم (DLS)  در صنعت‌چاپ گراور انتشارات كاربرد روزافزون يافته است. با كنترل مستقل ابعاد هندسي حفره‌هاي سيلندر، اكنون مي‌توان اشكال كاملاً جديدي به آن‌ها داده و روند انتقال مركب را دگرگون نمود.
كارايي صنعت سيلندر سازي ديجيتال و دانش فني حاصل از اين پيشرفت‌ها منجر به توليد مركب‌هاي جديدي شده است كه سرعت چاپ و كيفيت رنگ‌ها را در چاپ گراور باز هم بالا‌تر مي‌برد.

نویسنده مطلب: کامیاب کاویانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *