تاریخ امروزاردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۰
روتوش و آماده سازی فایل برای چاپ فلکسو

نرم افزار روتوش فایل برای چاپ (تنها با یک کلیک)

مهمترین دغدغه های اصلی مسئولین چاپ و اتحادیه روتوش تصاویر و آماده سازی فایل برای چاپ است. در چاپ افست ، فلکسو و گراور وجود درصد رنگ های بیشتر از نیاز کنترل فرآیند چاپ را سخت و همراه با باطله (هزینه) می کند. بطور مثال وجود رنگ مژنتا یا مجنتا یا Magenta در پلیت ساخته شده در یک تصویر با رنگ قالب سبز می تواند تیرگی غیرقابل انتظاری در چاپ بدست می آورد، بخصوص در چاپ فلکسو که برای انتقال مرکب از نورد های آنیلوکس استفاده می کنیم.

اضافه ، حذف یا کم کردن این درصد ها همراه با صرف زمان و بکارگیری افراد با مهارت و تخصص را می طلبد که برای این امر باید از طراحان خبره، آموزش دیده و استفاده کنیم. در اصلاح به این تکنیک در طراحی و پیش از چاپ UCR – GCR – UCA می گویند.

در آماده سازی یک فایل بصورت حرفه ای و کامل نباید فقط به تکنیک گفته شده در بالا اکتفا کرد، در واقع آماده سازی فایل هموار کردن مسیری است که در برگیرنده نیازمندی ها و محاسبات فنی خط تولید آن محصول در واحد تولید یک چاپخانه است. پس باید به سایر مواردی همچون ترپینگ (لب پوشانی)، اور پرینت (همپوشانی) و سایر تکنیک ها که ما آنها را بطور کامل و با شیوه ای کاربردی در دوره های تخصصی (برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره تخصصی آموزش فلکسو کلیک کنید) آموزش می دهیم نیز در نظر گرفته شود.

هدف از این مقاله؛ معرفی روشی است که شما را قادر می سازد که با یک کلیک آماده سازی کنید…

نرم افزار جانبی روتوش می تواند با صرف کمترین زمان در نصب و بدون نیاز به هزینه بالای آموزش در مقایسه با سایر نرم افزار های موجود در بازار ایران مانند پلاگین های اسکو (esko) و … یا نرم افزار های کاهش مصرف مرکب که با قیمت های نجومی در ایران بفروش می رود در یک واحد چاپی کوچک نیز بکار گرفته شود و میزان قابل توجهی سود و بازدهی برای آن واحد به همراه آورد.

 

از قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم کردن رنگ های اضافی و کاهش مصرف مرکب (UCR-GCR-UCA)
  • ترپینگ (لب پوشانی) ساده و کاربردی
  • حدف درصد رنگ های مشکی از تصاویر و چاپ تصاویر بدون نیاز به مشکی

 

 

برای تماشای سایر ویدئو ها با کانال آپارات مراجعه نمایید. کلیک کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *