پنیر مجانی فقط در تله‌موش است…

حیات زیست سانتیاگو شرایط اضطراری برای مرغ های دریایی اعلام کرد زیرا این پرندگان به علل ناشناخته ای بیمار شده و می مردند. محققان پس از انجام آزمایشات متعدد بر روی پرندگان و همچنین آب، خاک و ماهی‌های آن منطقه به نتیجه‌ای نرسیده و دلیل بیماری و مرگ مرغ های دریایی در هاله‌ای از ابهام مانده بود.
علت کشف شد؛ محققی متوجه شد پرندگان دریایی به جای پرواز و شکار ماهی فقط در کنار ساحل قدم می زنند. پس از تحقیقات فراوان، علت این مشاهدات شناسایی شد. به این ترتیب که در مجاورت ساحل تولیدی فرآورده‌های دریایی وجود داشت و این پرندگان از پس‌مانده آن کارخانه تغذیه کرده و به آن شرایط راحت خو گرفته بودند. تعطیلی کارخانه موجب بیماری مرغ های دریایی شد. چون مرغ های دریایی به راحت طلبی و غذای آماده عادت کرده و همین مسئله باعث شده بود آنها پرواز کردن را فراموش کرده و به دنبال غذای بدون زحمت بگردند.

تله تبلیغات
انسان نیز موجود راحت‌ طلبی است و دوست دارد همه‌ چیز را سریع و بدون دردسر به دست بیاورد. به همین منظور بسیاری از تبلیغات تاکید بر راحتی محصولات شان دارند. راحت طلبی، موجب تنبلی انسان می گردد.

در دوره های که برگزار می کنم مکررا شاهد این قبیل افراد هستم که هنگام ثبت نام دوره های آموزشی می گویند (فعلا زمان آزاد برای شرکت در این دوره را ندارم ، مشغله کاری دارم یا شهریه دوره سنگین است) دغدغه اصلی این افراد، زمان یا پول نیست بلکه می‌خواهند خیلی راحت و سریع، بدون زحمت و یادگیری به هدفشان برسند.

بیماری بهانه جویی
این افراد بهانه های متفاوتی دارند به طور مثال: من شرایط مالی خوبی ندارم، ابتدا باید سطح درآمد و رفاه مناسبی داشته باشم تا بتوانم در این دوره شرکت کنم. توجیه بالا مانند این است که بگویم من دوست دارم بدن تراشیده و خوش اندام داشته باشم و زمانی که به تناسب اندام رسیدم ورزش می‌کنم؟!

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. منظور از رنج ،عذاب نیست بلکه تلاش است.

راز موفقیت
از ناپلئون هیل پرسیدند:
انسان‌ها برای رسیدن به اهداف خود چند بار تلاش می‌کنند و در صورت شکست خوردن دست از تلاش بر می دارند؟ در جواب گفت کمتر از یک‌بار.
کمتر از یک‌بار؟ یعنی تلاشی نمی‌کنند؟ بله تلاشی صورت نمی گیرد .
بسیار ساده است زمانی که قصد انجام کاری را دارند به خود می‌گویند: (من نمی‌توانم) و به همین راحتی رهایش می‌کنند.
کلمه (قصد) با دقت انتخاب شده است یعنی زمانی که نیت انجام کاری را داریم تلقینات منفی فعال می شوند.
آیا شما هم این گفتگوی درونی را با خود داشتید؟ یعنی زمانی که تصمیم به انجام کاری گرفتید در نطفه خاموش شود فقط به این دلیل که به خود گفتید (نمی توانم)

اگر به فیلم های سینمایی دقت کرده باشید به سادگی متوجه می شوید که فیلم های همچون مرد عنکبوتی، بت من، سوپرمن و امثال اینها طرفداران زیادی دارند. چون ما اعتقاد داریم کسی وجود دارد که از همه قوی تر، با هوش تر و زرنگتر است. زمانی که سر می رسد، همه چیز را حل می کند. چون ضعیف و بی دفاع بودیم والدین تیمارمان کرده تا در این دنیای جدید و ترسناک زنده بمانیم در نتیجه پدر و مادر برای کودک حکم ناجی را دارند. شاید از کودک شنیده باشید که: (بابا تو از شیر می ترسی؟)(بابا تو از گرگ می ترسی؟) یا بگوید: (بابا از هیچ چیز نمی ترسد ) یا (بابای من خیلی قوی است.)
در کودکی هرگاه احساس ترس می کردیم مادر ما را در آغوش گرم خود پنهان می کرد. در نتیجه جای تعجب ندارد که پدر و مادر را ناجی بدانیم. زمانی که فرد خود را در جامعه بی کس و تنها ببیند برای رسیدن به آرامش ذهنی برای خود سوپرمن های خلق می کند. سوپرمن یعنی از من بهتر و مراقب من – به همین علت است که ما تصور می کنیم دیگران از ما بهتر هستند.

آیا کسی تمایل دارد با او مثل برده رفتار بشه اما براساس دستورها و عقل دیگری رفتار کند؟ طبیعتا جواب نه است.
اگر به شما وعده غذای مجانی، تحصیلات مجانی، بهداشت و سلامت مجانی و بدون زحمت بدهند! چطور؟ آیا قبول میکنین؟! باید بدانید… که پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود!
شبیه این است که در زندان بدنیا آمده باشید. مشکل تامین غذا نداری، سقف بالای سری دارید، همچنین کتاب و سرگرمی… بجز آزادی و انتخاب هر آنچه مورد نیازتان است. اگر انتقادی کنید با نکوهش مواجه می شود و برای امنیت خود علی الرغم میلتان باید با دیگران هم مسیر شوید،

هر چیزی قیمتی دارد …

” آبراهام لینکلن” در ۳۱ سالگی در تجارت با شکست مواجه شد، در ۳۲ سالگی در انتخابات مجلس بازنده شد، در ۳۴ سالگی بار دیگر در تجارت شکست خورد، در ۳۵ سالگی همسرش را از دست داد، در ۳۶ سالگی دچار یک فروپاشی عصبی شد، در ۴۳، ۴۶ و ۴۸ سالگی در انتخابات کنگره و در ۵۵ سالگی در انتخابات مجلس سنا شکست خورد، در ۵۶ سالگی برای تصدی معاونت ریاست جمهوری آمریکا ناکام ماند و در ۵۸ سالگی بار دیگر در انتخابات مجلس سنا با شکست مواجه شد. اما سرانجام در ۶۰ سالگی به ریاست جمهوری ایالات متحده برگزیده شد و امروز از او بعنوان یکی از بزرگترین رهبران تاریخ جهان یاد می شود.
اگر شما جای لینکلن بودید، در چند سالگی خود را حلق آویز می کردید؟!!!!!!!

“هیچ موفقیتی یک شبه بدست نمی آید”
کسانی که عادت مداومت را در خود می کارند، خود را در برابر شکست بیمه می کنند و بدون توجه به ناکامی های اولیه، سرانجام به فراز پله های ترقی و پیشرفت می رسند.

هر آنچه برای شرکت در دوره ها و کلاس ها پرداخت می کنید، برای بالابردن کیفیت خودتان سرمایه گذاری نموده اید.

و پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود !

نویسنده مطلب: کامیاب کاویانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *