آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی و گراور، طراح گرافیک چاپ: کامیاب کاویانی

آموزش پیشرفته طراحی فلکسو؛ یک صفر تا صد واقعی از اجرای کار آموزش بگیرید...

تکنیک های آماده سازی فایل در نرم افزارهای ادوبی (فتوشاپ و ایلاستریتور)، محاسبات فنی و فرم بندی کلیشه، انتخاب نورد آنیلوکسی در چاپ و فرآیند ساخت انواع کلیشه ژلاتینی چاپ فلکسو و سیلندر هلیو» 

۱- چرا در دوره شرکت کنید؟ امروز بیش از چهار هزار واحد چاپی فعال در سراسر کشور داریم که بیش از نیمی از آنها با مشکل تامین و آموزش نیروی انسانی در واحد پیش از چاپ روبرو هستند، واحد طراحی کلیدی‌ترین واحد در مراحل تولید یک چاپخانه‌ی صنعتی است.
۲- چرا در دوره ما شرکت کنید؟ در این دوره تمام تلاش خومان را کردیم تا محتوا و مطالب بروز  و کاربردی در اختیار شرکت کننده قرار بگیرد که در اکثر دوره های ویدیویی موجود این نکته وجود ندارد. ضمن اینکه مدرس دوره سال ها در این صنعت در بخش طراحی فعال بوده و هست که سایر مدرسین این ویژگی را ندارند و صرفا یکسری محتوای کلی در اختیار شما قرار خواهند داد که عملا در پروژه های واقعی کاربری نخواهد داشت.
۳- چرا الان باید شرکت کنید؟ صنعت چاپ در واردات تکنولوژی یکی از صنایع پیشرو بوده و همیشه چندین مجموعه با خرید تکنولوژی های جدید نیاز به نیروی انسانی را در مجموعه خود داشته اند با داشتن اطلاعات کافی و مهارت کسب شده در این دوره شما یکی از برگزیدگان آنها خواهید بود.

دوره ای کامل و جامع برآمده از تجربیات سال ها کار در صنعت چاپ فلکسو و روتوگراور ایران و بهره گیری و آموزش تجربیات اساتید فن

آموزش پیشرفته طراحی فلکسو، با مشاهده ویدئو کلیپ تهیه شده، می توانید سرفصل ها و نکات ضروری مورد تدریس در این دوره را ملاحظه بفرمایید؛

کوه یخ فلکسو

اولین دوره ی آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی که در سال ۱۳۹۵ تهیه و تدوین شد تا ورودی باشد برای تدریس در حوزه چاپ و منظور از انتخاب این نام شناخت کم و سطحی ما از فلکسو بود که تلاش داشتیم تا آنرا بهتر بشناسیم و بهتر آموزش دهیم. فلکسو به مانند کوه یخی است که پس از ۵۰ سال حضور در ایران با فراز و فرودهای زیادی در صنعت آموزش آن روبرو بوده ایم، امروز با توجه به هزینه های بالای تولید و موانع موجود در واردات کالا باید بسیار ماهر و آموزش دیده باشیم تا از هدر رفت منابع مالی جلوگیری نموده و بیشترین بازدهی را برای چاپخانه ایجاد نمایید.

ترام های خوش خط و خال چاپ

پس از طی چند دوره آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی و با کمک و همراهی ریاست محترم وقت گروه چاپ دانشگاه واحد ۳۰ طرحی برای اجرای کارگاه های تخصصی چاپ تهیه شد و از دل آن دوره ترام های خوش خط و خال شکل گرفت، با این هدف که آموزش اصولی ارائه نماییم تا از بروز ضرر و زیان های ناشی از ضایعات چاپی جلوگیری کنیم. کلاس فلکسو با محوریت آماده سازی فایل برای چاپ در دانشگاه چاپ برگزار شد.

سلول های خاکستری چاپ

پس از ۵ سال آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی و روتوگراور و کسب تجربیات گوناگون، کار با چاپخانه های این صنعت، آنچه توان داشتیم بصورت مکتوب و اصولی به هنرجویان ارائه می کنیم، این دوره با هدف اجرای درست و مهندسی شده یک فایل برگزار و اجرا می گردد. محتوای دوره سلول های خاکستری چاپ کاملا منطبق با علم روز در حال تدریس در موسسات معتبر جهانی است و کاملا کاربردی در دست اجراست. محتوای دوره و آموزش تضمینی است.

اطلاعات دوره آموزش حرفه ای

پیش نیاز نرم افزار برای شروع

سطح متوسط؛ نرم افزار های ادوبی ایلاستریتور  Adobe Ai و ادوبی فتوشاپ Adobe Photoshop

افرادی که باید در این دوره شرکت کننده

طراحان گرافیک و آماده سازان پیش از چاپ، مدیران تولید و فروش (تولیدکنندگان لفاف های بسته بندی و لیبل‌های پشت چسبدار)، مدیران برند و مارکتینگ و دانشجویان رشته چاپ

اهداف و دست آورده های دوره

توانایی خروجی فایل و آماده سازی کامل فایل برای کلیشه ژلاتینی چاپ فلکسو و خروجی سیلندر چاپ گراور (هلیو) بطور کامل (تمام مراحل آماده‌سازی فایل و فرم‌بندی، آموزش تضمینی)

مفاهیم پایه (پیکسل، ترام و دات) و...کنترل کیفیت در پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ
اصول چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور(هلیو) از گذشته تا امروز (توانایی، محدودیت)آموزش تکنیک های تفکیک رنگ در نرم‌افزارهای ادوبی فتوشاپ و ai
تولید انواع پلیت‌ فلکسوگرافی، سیلندر روتوگراور، نورد آنیلوکسآماده سازی سند چاپی، اصلاح رنگ و تصاویر چاپی، فرم بندی، فرمول‌ها و محاسبات
آموزش و یادگیری آنیلوکس (انتخاب، بایدها و نبایدها)مدیریت رنگ (شناخت، کاربرد و بکارگیری پروفایل)
انواع سطوح چاپ شونده (متریال چاپی)آموزش و نصب رایگان پلاگین های نرم‌افزار Esko (موکاپ و تفکیک)

۳ جلسه تئوری و باقی جلسات تمامی تکنیک‌های نرم‌افزاری در برنامه‌های ai و ps ارائه خواهد شد و صفر تا صد هر آنچه برای آماده سازی فایل باید گفته شود بی کم و کاست ارائه خواهد شد (تفکیک رنگ، استفاده از پروفایل رنگی، اسپات سازی و انتخاب آنیلوکس و ...) - تحلیل محصول چاپی و توجه به ایرادات وارده در هر بخش تولید (کلیشه، متریال یا ماشین چاپ)...

 

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی با تخفیف «۱ میلیون تومانی» برای دانشجویان رشته چاپ برگزار می‌شود.

 ارائه کلیه مطالب ممکن است که در طی ۲ یا ۳ جلسه قابل انتقال باشد، اما رسیدن به مهارت و بکارگیری آنها نیازمند زمان، تلاش و تمرین است.

برای ثبت نام قطعی یا دریافت اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید؛

دوره آموزش حرفه‌ای

دوره آموزش حرفه‌ای، طراحی فلکسوگرافی و روتوگراور | کامیاب کاویانی

سخن مدرس

آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی؛ هزینه یا سرمایه گذاری!

آموزش یکی از مهمترین مقوله‌های دنیای پیشرفته و زندگی بشر در تمامی اعصار بوده است و امروزه به مهمترین مسئله در زندگانی امروز او تبدیل شده است. می توان پیشرفت بشر را حاصل یادگیری از آموزش و فهم دانش نهفته در آن و در مرحله آخر به کارگیری آن دانش آموخته شده دانست.

با این توضیح می‌توان به درک مسئله آموزش در صنایع مختلف پی برد؛

به خصوص صنعت چاپ و بسته بندی که طیف وسیعی در تولید تمامی کالاها را شامل می شود. با توجه به گستردگی مباحث مورد نیاز در این حوزه و لزوم نگاه فنی و دقیق به آن وجود نیروی کار ماهر بسیار ضروری و حائز اهمیت است. لازم به ذکر است به دلیل کمبود منابع علمی شامل کتاب یا دوره های مرتبط دانشگاهی پیشرفت در این حوزه مستلزم صرف وقت و تلاش فراوان و یا پیمودن مسیر به روش آزمون و خطاست که علم روز دنیا قبلا به آن دست یافته است.

شایان ذکر است خطاهای احتمالی ناشی از عدم اطلاعات فنی منجر به تحمیل هزینه‌های گزاف شامل ضایعات، باطله شدن سفارشات، ساخته پلیت های مجدد، سرعت پایین تولید و... می شود که می توان این موارد را با صرف هزینه جهت آموزش علمی و کارآمد به حداقل رساند و سود حاصله را به چرخه تولید بازگرداند.

با توجه به کمبود نیروی انسانی ماهر در این حوزه، چنین آموزش‌های منجر به تسریع رشد مالی و سازمانی اشخاص واجد شرایط در سازمان ها خواهد شد.

با سپاس کامیاب کاویانی

 

خبر کارگاه آموزش چاپ فلکسو

 

🌟 با یادگیری اصولی (آموزش پیشرفته طراحی فلکسوگرافی) نرم افزار و نکات مربوط به دوره و تمرین های عملی پروژه محور و تلاش و پشتکار می توانید درآمد خوبی کسب کنید، به ازای هر پروژه دستمزدی بین ۵۰۰ تا ۲ میلیون تومان درآمد (در حال حاضر هنرجویانی از دوره های گذشته، درآمد حدود ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان درماه دارند.)

🌟 هنرجویان پرتلاش و عزیزی که نتایج خوب می گیرند در صورت تمایل، جهت همکاری به صورت حضوری یا دورکاری، به شرکت ها و گروه های کاری سرتاسر ایران که درخواست نیرو دارند معرفی می شوند.

 

Printing is always alive

یک نظر

 1. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوره آموزش پیش از چاپ فلکسو و آماده سازی فایل که در آن تکنیک ها و مفاهیم کاربردی مورد بررسی و تدریس قرار می گیرد. دوره ای که کاملاً پروژه محور بوده و سعی شده است که نیاز های واقعی بازار کار امروز صنعت چاپ با استفاده از روش های بروز و کاربردی ارائه شود.

  🔘 این دوره مناسب چه گروه از افراد است:
  – افرادی که می‌خواهند در واحد های طراحی و آماده سازی پیش از چاپ مشغول بکار شوند.

  – دانشجویان رشته چاپ و گرافیک

  – افرادی که سال ها در زمینه طراحی کار کرده و از دانش علمی و عملی چاپ آگاهی لازم را ندارند.

  – مدیران برندینگ و ناظران پروژه های چاپی

  🔘 این دوره مناسب چه افرادی نیست:
  – افرادی که فکر می‌کنند همه چیز میدانند….!

  این دوره یک دوره تخصصی است و شما در پایان دوره می‌توانید وارد بازار و صنعت وابسته به آن شده و به توانایی خود و میزان مهارت کسب شده اطمینان داشته باشید. لازم به ذکر است آموزش و محتوای ارائه شده در دوره را تضمین کرده و در قبال آن به هنرجویان پاسخگو خواهیم بود.

  این دانش از طریق مطالعه کتاب های تخصصی و فایل های صوتی و تصویری حتما قابل کسب است، اما نکته ای که نباید فراموش شود کسب مهارت در پروژه های واقعی است، پس از دریافت اطلاعات از طرق اشاره شده بالا شما نیازمند پیاده سازی آن در بازار کار و کسب تجربه واقعی است که همراه با صرف هزینه و خسارت…

  قطعا در بازار کار واقعی از شما تجربه واقعی می‌خواهند نه صرفا اطلاعات تئوری و این همان نکته ای است که به صورت کامل در کلاس ها به بررسی موارد و جنبه های گوناگون آن می‌پردازیم.

 2. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوستان گرامی؛ در چند تماس و پیام از هفته های گذشته به دنبال قرص و آمپولی برای یادگیری مهارت پیش از چاپ در فلکسو و در مجموع کار خروجی فایل بودند، دوستان عزیز یادگیری و انجام این فرآیند یک مهارت تخصصی است و با تماشای چند کلیپ از پیش ضبط شده بصورت کامل قابل انتقال نخواهد بود (در وب سایت بصورت رایگان آموزش فلکسو ببینید) و حتما تمام زوایای آن پوشش داده نخواهد شد.

  ضبط کلیپ‌های متعدد توسط سایر همکاران در حال انجام است، اما پرسشی که اینجا باید مطرح کرد این است که آیا با تماشای چند دقیقه کلیپ می‌توانید کلیشه با قیمت‌های امروز را بدرستی برای خروجی آماده کنید؟

  یک ست کلیشه برای ماشین‌آلات عرض زیاد از حدود ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود، آیا با دیدن چند ویدئو ضبط شده (آموزش فلکسو و …)، می‌توان چنین کاری را برای ساخت پلیت ارسال کرد و از کیفیت کار اطمینان داشت؟

 3. کامیاب کاویانی نویسنده

  همانطور که مستحضر هستید آموزش هزینه نیست یک سرمایه گذاری اثر گذار است.

  لذا با علم به اینکه هزینه آموزش دوره آماده‌سازی و پیش از چاپ حاضر در بلند مدت به صورت جلوگیری از ضایعات، انجام بهینه چاپ، رضایت مشتری و همچنین تشکیل تیم فنی کارآمد و افزایش راندمان به سازمان ها برگشت داده می‌شود.
  با توجه به زمان و انرژی صرف شده جهت گرد آوری اطلاعات و انتقال آن به بهترین شکل برای کارآموزان و میزان درآمد حاصله از آن، شایسته نیست با تقاضای بی‌مورد در خصوص کاهش بیش از حد هزینه دوره و توقع استفاده از دانش و مهارت دیگران به صورت رایگان و یا ناچیز استفاده کنیم.

  مدیران و کارفرمایان شایسته در هر شرکت و سازمانی حتما با درایت و آینده‌نگری نسبت به مقوله آموزش و پرداخت بهای مناسب آن زمینه را جهت رشد و پیشرفت کارکنان و منافع سازمان در بلند مدت فراهم خواهند نمود.

  شایان ذکر است تخفیف های ویژه نیز بنا به نوع آموزش و تعداد نفرات شرکت کننده نیز در نظر گرفته خواهد شد.