آموزش حرفه ای، طراحی فلکسوگرافی و روتوگراور | کامیاب کاویانی

آماده سازی و پیش‌ از‌ چاپ طراحی فایل برای خروجی چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور (هلیو)

«رمز و رازهای آماده سازی فایل، محاسبات فنی و فرم بندی، انتخاب نورد آنیلوکسی و کلیشه چاپ فلکسو و سیلندر هلیو» 

کوه یخ فلکسو

اولین دوره ی آموزشی که در سال ۱۳۹۵ تهیه و تدوین شد تا ورودی باشد برای تدریس در حوزه چاپ و منظور از انتخاب این نام شناخت کم و سطحی ما از فلکسو بود که تلاش داشتیم تا آنرا بهتر بشناسیم و بهتر آموزش دهیم.

ترام های خوش خط و خال چاپ

پس از طی چند دوره تدریس و با کمک و همراهی ریاست محترم گروه چاپ دانشگاه واحد ۳۰ طرحی برای اجرای کارگاه های تخصصی تهیه شد و از دل آن دوره ترام های خوش خط و خال شکل گرفت، با این هدف که آموزش اصولی ارائه نماییم تا از بروز ضرر و زیان های ناشی از ضایعات چاپی جلوگیری کنیم.

سلول های خاکستری چاپ

پس از ۵ سال آموزش در زمینه پیش از چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور و کسب تجربیات گوناگون، کار با چاپخانه های این صنعت، آنچه توان داشتیم بصورت مکتوب و اصولی به هنرجویان ارائه می کنیم، این دوره با هدف اجرای درست و مهندسی شده یک فایل برگزار و اجرا می گردد.

اطلاعات دوره آموزش حرفه ای

پیش نیاز نرم افزار برای شروع

سطح متوسط؛ نرم افزار های ادوبی ایلاستریتور  Adobe Ai و ادوبی فتوشاپ Adobe Photoshop

افرادی که باید در این دوره شرکت کننده

طراحان گرافیک و آماده سازان پیش از چاپ، مدیران تولید و فروش (تولیدکنندگان لفاف های بسته بندی و لیبل‌های پشت چسبدار)، مدیران برند و مارکتینگ و دانشجویان رشته چاپ

اهداف و دست آورده های دوره

توانایی خروجی فایل و آماده سازی کامل فایل برای کلیشه ژلاتینی چاپ فلکسو و خروجی سیلندر چاپ گراور (هلیو) بطور کامل (تمام مراحل آماده‌سازی فایل و فرم‌بندی، آموزش تضمینی)

مفاهیم پایه (پیکسل، ترام و دات) و...کنترل کیفیت در پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ
اصول چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور(هلیو) از گذشته تا امروز (توانایی، محدودیت)آموزش تکنیک های تفکیک رنگ در نرم‌افزارهای ادوبی فتوشاپ و ai
تولید انواع پلیت‌ فلکسوگرافی، سیلندر روتوگراور، نورد آنیلوکسآماده سازی سند چاپی، اصلاح رنگ و تصاویر چاپی، فرم بندی، فرمول‌ها و محاسبات
آموزش و یادگیری آنیلوکس (انتخاب، بایدها و نبایدها)مدیریت رنگ (شناخت، کاربرد و بکارگیری پروفایل)
انواع سطوح چاپ شونده (متریال چاپی)آموزش پلاگین های نرم‌افزار Esko (موکاپ و تفکیک)

۳ جلسه تئوری و باقی جلسات تمامی تکنیک‌های نرم‌افزاری در برنامه‌های ai و ps ارائه خواهد شد و صفر تا صد هر آنچه برای آماده سازی فایل باید گفته شود بی کم و کاست ارائه خواهد شد (تفکیک رنگ، استفاده از پروفایل رنگی، اسپات سازی و انتخاب آنیلوکس و ...) - تحلیل محصول چاپی و توجه به ایرادات وارده در هر بخش تولید (کلیشه، متریال یا ماشین چاپ)...

 

پیشنهاد ویژه: این دوره با تخفیف «۱ میلیون تومانی» برای دانشجویان رشته چاپ برگزار می‌شود.

 ارائه کلیه مطالب ممکن است که در طی ۲ یا ۳ جلسه قابل انتقال باشد، اما رسیدن به مهارت و بکارگیری آنها نیازمند زمان، تلاش و تمرین است.

برای ثبت نام قطعی یا دریافت اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید؛

دوره آموزش حرفه‌ای

دوره آموزش حرفه‌ای، طراحی فلکسوگرافی و روتوگراور | کامیاب کاویانی

سخن مدرس

آموزش؛ هزینه یا سرمایه گذاری!

آموزش یکی از مهمترین مقوله‌های دنیای پیشرفته و زندگی بشر در تمامی اعصار بوده است و امروزه به مهمترین مسئله در زندگانی امروز او تبدیل شده است. می توان پیشرفت بشر را حاصل یادگیری از آموزش و فهم دانش نهفته در آن و در مرحله آخر به کارگیری آن دانش آموخته شده دانست.

با این توضیح می‌توان به درک مسئله آموزش در صنایع مختلف پی برد. به خصوص صنعت چاپ و بسته‌بندی که طیف وسیعی در تولید تمامی کالاها را شامل می شود. با توجه به گستردگی مباحث مورد نیاز در این حوزه و لزوم نگاه فنی و دقیق به آن وجود نیروی کار ماهر بسیار ضروری و حائز اهمیت است. لازم به ذکر است به دلیل کمبود منابع علمی شامل کتاب یا دوره های مرتبط دانشگاهی پیشرفت در این حوزه مستلزم صرف وقت و تلاش فراوان و یا پیمودن مسیر به روش آزمون و خطاست که علم روز دنیا قبلا به آن دست یافته است.

شایان ذکر است خطاهای احتمالی ناشی از عدم اطلاعات فنی منجر به تحمیل هزینه‌های گزاف شامل ضایعات، باطله شدن سفارشات، ساخته پلیت‌های مجدد، سرعت پایین تولید و... می‌شود که می‌توان این موارد را با صرف هزینه جهت آموزش علمی و کارآمد به حداقل رساند و سود حاصله را به چرخه تولید بازگرداند.

با توجه به کمبود نیروی انسانی ماهر در این حوزه، چنین آموزش‌های منجر به تسریع رشد مالی و سازمانی اشخاص واجد شرایط در سازمان ها خواهد شد.

با سپاس کامیاب کاویانی

 

خبر کارگاه آموزش چاپ فلکسو

 

🌟 با یادگیری اصولی نرم افزار و نکات مربوط به دوره و تمرین های عملی پروژه محور و تلاش و پشتکار می توانید درآمد خوبی کسب کنید، به ازای هر پروژه دستمزدی بین ۵۰۰ تا ۲ میلیون تومان درآمد (در حال حاضر هنرجویانی از دوره های گذشته، درآمد حدود ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان درماه دارند.)

🌟 هنرجویان پرتلاش و عزیزی که نتایج خوب می گیرند در صورت تمایل، جهت همکاری به صورت حضوری یا دورکاری، به شرکت ها و گروه های کاری سرتاسر ایران که درخواست نیرو دارند معرفی می شوند.

 

Printing is always alive

یک نظر

 1. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوره آموزش پیش از چاپ فلکسو و آماده سازی فایل که در آن تکنیک ها و مفاهیم کاربردی مورد بررسی و تدریس قرار می گیرد. دوره ای که کاملاً پروژه محور بوده و سعی شده است که نیاز های واقعی بازار کار امروز صنعت چاپ با استفاده از روش های بروز و کابردی ارائه شود.

  🔘 این دوره مناسب چه گروه از افراد است:
  – افرادی که می‌خواهند در واحد های طراحی و آماده سازی پیش از چاپ مشغول بکار شوند.

  – دانشجویان رشته چاپ و گرافیک

  – افرادی که سال ها در زمینه طراحی کار کرده و از دانش علمی و عملی چاپ آگاهی لازم را ندارند.

  – مدیران برندیگ و ناظران پروژه های چاپی

  🔘 این دوره مناسب چه افرادی نیست:
  – افرادی که فکر می‌کنند همه چیز میدانند….!

  این دوره یک دوره تخصصی است و شما در پایان دوره می‌توانید وارد بازار و صنعت وابسته به آن شده و به توانایی خود و میزان مهارت کسب شده اطمینان داشته باشید. لازم به ذکر است آموزش و محتوای ارائه شده در دوره را تضمین کرده و در قبال آن به هنرجویان پاسخگو خواهیم بود.

  این دانش از طریق مطالعه کتاب های تخصصی و فایل های صوتی و تصویری حتما قابل کسب است، اما نکته ای که نباید فراموش شود کسب مهارت در پروژه های واقعی است، پس از دریافت اطلاعات از طرق اشاره شده بالا شما نیازمند پیاده سازی آن در بازار کار و کسب تجربه واقعی است که همراه با صرف هزینه و خسارت…

  قطعا در بازار کار واقعی از شما تجربه واقعی می‌خواهند نه صرفا اطلاعات تئوری و این همان نکته ای است که به صورت کامل در کلاس ها به بررسی موارد و جنبه های گوناگون آن می‌پردازیم.

 2. کامیاب کاویانی نویسنده

  دوستان گرامی؛ در چند تماس و پیام از هفته های گذشته به دنبال قرص و آمپولی برای یادگیری مهارت پیش از چاپ در فلکسو و در مجموع کار خروجی فایل بودند، دوستان عزیز یادگیری و انجام این فرآیند یک مهارت تخصصی است و با تماشای چند کلیپ از پیش ضبط شده بصورت کامل قابل انتقال نخواهد بود (در وب سایت بصورت رایگان آموزش فلکسو ببینید) و حتما تمام زوایای آن پوشش داده نخواهد شد، ضبط کلیپ‌های متعدد توسط سایر همکاران در حال انجام است، اما پرسشی که اینجا باید مطرح کرد این است که آیا با تماشای چند دقیقه کلیپ می‌توانید کلیشه با قیمت‌های امروز را بدرستی برای خروجی آماده کنید؟
  یک ست کلیشه برای ماشین‌آلات عرض زیاد از حدود ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود، آیا با دیدن چند ویدئو ضبط شده (آموزش فلکسو و …)، می‌توان چنین کاری را برای ساخت پلیت ارسال کرد و از کیفیت کار اطمینان داشت؟

 3. کامیاب کاویانی نویسنده

  همانطور که مستحضر هستید آموزش هزینه نیست یک سرمایه گذاری اثر گذار است.

  لذا با علم به اینکه هزینه آموزش دوره آماده‌سازی و پیش از چاپ حاضر در بلند مدت به صورت جلوگیری از ضایعات، انجام بهینه چاپ، رضایت مشتری و همچنین تشکیل تیم فنی کارآمد و افزایش راندمان به سازمان ها برگشت داده می‌شود.
  با توجه به زمان و انرژی صرف شده جهت گرد آوری اطلاعات و انتقال آن به بهترین شکل برای کارآموزان و میزان درآمد حاصله از آن، شایسته نیست با تقاضای بی‌مورد در خصوص کاهش بیش از حد هزینه دوره و توقع استفاده از دانش و مهارت دیگران به صورت رایگان و یا ناچیز استفاده کنیم.

  مدیران و کارفرمایان شایسته در هر شرکت و سازمانی حتما با درایت و آینده‌نگری نسبت به مقوله آموزش و پرداخت بهای مناسب آن زمینه را جهت رشد و پیشرفت کارکنان و منافع سازمان در بلند مدت فراهم خواهند نمود.

  شایان ذکر است تخفیف های ویژه نیز بنا به نوع آموزش و تعداد نفرات شرکت کننده نیز در نظر گرفته خواهد شد.