کارگاه آموزش آماده‌سازی فایل و پیش از چاپ فلکسوگرافی

ترام های خوش خط و خال

ترام های خوش خط و خال؛ در گذشته مهارت های شغلی در حین کار آموخته می شد اما با صنعتی شدن جوامع، توسعه روش ها و ابزار و پیچیدگی مهارت ها ، روش قدیمی استاد – شاگردی کارآیی خود را از دست داد و لذا بحث آموزش‌های حرفه‌ای مطرح شد. با تخصصی شدن مشاغل و در هم‌تنیدگی دانش و فن، به نظر می‌رسد که اساساً تسلط بر شغل و انجام بهینه آن بدون آگاهی از مبانی علمی آن حرفه ممکن نیست، لذا بحث آموزش‌های علمی ـ کاربردی نیز جای خود را در صنایع باز کرد. آموزش‌های علمی‌ – کاربردی، آموزش‌هایی است که ضمن توجه به مبانی علمی، بیشتر معطوف ایجاد مهارت‌های حرف‌های و کاربرد علمی آن در محیط واقعی کار است.

کارگاه آموزش آماده‌سازی فایل و پیش از چاپ فلکسوگرافی – ترام های خوش خط و خال (مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران)

ترام های خوش خط و خال، آماده سازی فایل فلکسو کامیاب کاویانی

صنعت چاپ در ایران

نیز از این مقوله مستثنی نیست و نبود آموزش های علمی در کنار تجارب استاد‌‌ – شاگردی سبب شده تا از تکامل لازم در این حوزه برخوردار نشویم. همچنین در ریشه یابی علل تولید خطاها و مشکلات برای عرضه محصولات در قالب بسته‌بندی های با کیفیت، عمدتاً با نقصان دانش لازم در حوزه طراحی و شناخت کافی از مهارت های تخصصی در بخش پیش از چاپ (ترام های خوش خط و خال)  روبرو می شویم.

سال هاست بیشترین تمرکز واحدهای آموزشی عمومی به چاپ افست و فرآیندهای پیش از چاپ و امور تکمیلی آن معطوف شده و کمتر دوره‌ای درباره چاپ فلکسوگرافی و گراور برگزار شده و این بخش از صنعت چاپ از نظر نیروی کار آموزش دیده و ماهر خلاء بیشتری را تجربه می کند.

 

طراحی دوره ترام های خوش خط و خال

لذا بر آن شدیم تا با برگزاری دوره ای فشرده، کاربران و صنعتکاران حوزه چاپ فلکسوگرافی را اعم از طراحان، اپراتورها، مدیران فنی و ناظرانچاپ و همچنین علاقمندان و دانشجویان این رشته را به مهارت‌های حرفه‌ای و تکنیک‌های نرم‌افزاری برای آماده‌سازی فایل در بخش پیش از چاپ هر چه بیشتر مسلح سازیم.

 

در این کارگاه به آموزش موارد زیر خواهیم پرداخت:

– مبانی و فرآیند چاپ فلکسوگرافی
– آموزش تکنیکهای تفکیک رنگ در چاپ فلکسو
– مدیریت رنگ (کاربرد پروفایل و بکارگیری)
– شناخت آنیلوکس و نحوه بکارگیری آن در چاپ

پیش نیاز حضور: آشنایی با نرم افزار Adobe Photoshop – Adobe Ai

 

این رشته بالقوه درآمدزاست؛

این بار اما با استفاده از یک ایده‌ی ویژه دوره (ترام های خوش خط و خال) را شروع خواهیم کرد؛ این رشته بالقوه درآمدزاست، اما اگر به پیچ و خم‌ها آن تسلط کافی نداشته باشید می‌تواند هم چون ماری زهرآلود به شما خسارت زده و باعث بروز ضرر مالی شود، پس بهتر است قبل از شروع بکار آموزش لازم را توسط کارشناسان توانمند و با تجربه گذرانده و از بروز چنین خساراتی جلوگیری نمایید. در این کارگاه تمرکز ما بر فرآیند‌های آماده‌سازی فایل و پیش‌ازچاپ فلکسو خواهد بود.

 

ترام های خوش خط و خال - مدرک رسمی آموزش چاپ فلکسو

 

مدت زمان کارگاه: یک روز، ۸ ساعت
محل برگزاری: دانشگاه علمی کاربردی، مرکز فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران

(لینک محل برگزاری: https://goo.gl/maps/MXHFRjQksfLDCBJq6 )
زمان برگزاری: پنجشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۸ – ۹ صبح

 

ثبت‌نام فقط برای دانشجویان رشته‌های مرتبط و از طریق  کارت دانشجویی  با اعتبار امکان‌پذیر است، اصل کارت دانشجویی برای حضور الزامی است.

 

مدرس آماده‌سازی فایل و فرآیند پیش از چاپ:

کامیاب کاویانی (برای مطالعه رزومه کلیک کنید)

مدرس بخش مبانی و تکنولوژی فلکسوگرافی:

استاد علی ظریف (برای مطالعه رزومه کلیک کنید)

 

ترام های خوش خط و خال - کارگاه آموزشی فلکسو

ترام های خوش خط و خال

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *