روش های مرسوم تمیز کردن نورد های آنیلوکس (فلکسوگرافی) – بخش ۱

مراقبت و تمیز کردن نورد های آنیلوکس

روش های تمیز کردن نورد های آنیلوکس همیشه موضوع داغی در چاپ فلکسو بوده است.
مطلب زیر رایج ترین سیستم های تمیز کردن نوردهای آنیلوکس و پاک کننده های شیمیایی موجود در بازار امروز را مشخص می کند. (لطفا توجه داشته باشید: روش های تمیز کردن زیر در سفارش خاص ذکر نشده است.)

Your Maintenance Routine (سرویس روزانه):

هدف مشترک ماشین های چاپ فلکسو به دست آوردن تراکم رنگ کافی و بازتولید آن در هر چاپ است، با همان حجم نورد آنیلوکس؛ در هر چاپ شما می توانید زمان تطبیق رنگ را به طور قابل توجهی کاهش دهید. هدف از استاندارد سازی فرایند چاپ و روش تمیز کردن خوب و تعمیر و نگهداری روزانه بخشی از این روند است. زمانی برای توسعه یک طرح نگهداری بگذارید و سپس خود را با آن تطبیق دهید. مراقبت از نورد های آنیلوکس باعث صرفه جویی در زمان، پول و انرژی شما در آینده است.

 

سیستم شستشوی نورد آنیلوکس فلکسوگرافی (آلتراسونیک Ultrasonic)

 

Brushes (برس):

قلم مو ضد زنگ باید با پاک کننده های شیمیایی بر روی نورد های آنیلوکس سرامیک و برای نورد کروم باید برس برنجی استفاده شود. با استفاده از این برس ها سطح نورد و داخل سلول های آنیلوکس را پاک کنید. یک برس خوب دارای مویی با قطر کوچک ۰.۰۰۰۳ (۳ هزارم) و یا کمتر است. در این قطر، مو می تواند داخل سلول های آنیلوکسی با LPI ۲۸۰ بشود ، زیرا در این ابعاد دهانه سلول حدود ۸۵ میکرون است، یا ۳.۳۴ هزارم. این بدان معنی نیست که برس بر روی نورد هایی با خط های بالاتر کار نخواهد کرد و اغلب برس ها با مواد پاک کننده شیمیایی بسیار خوب کار می کنند، و با این مواد مرکب بالای دیواره ها بخوبی پاک می شوند. علاوه بر این، برس فولادی به نورد های آنیلوکس یا سلولها آسیب نمی رساند.

آنیلوکس - anilox

منبع: http://www.harperimage.com/AniloxRolls/Anilox-Guides/Care-and-Cleaning

بخش دوم روش های مرسوم تمیز کردن نورد های آنیلوکس (فلکسوگرافی) – بخش ۲ (کلیک کنید)

روش های مرسوم تمیز کردن نورد های آنیلوکس (فلکسوگرافی) – بخش ۲

 

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: سیستم شستشوی نورد آنیلوکس فلکسوگرافی (آلتراسونیک Ultrasonic) – مجله آنلاین چاپ فلکسوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *