پلیت چاپ

طراحی امنیتی اوراق ملی و بسته بندی ها

طراحی امنیتی اوراق ملی، اولین مرحله فرآیند تولید یک سند امنیتی است که برای این فرآیند نیاز به نرم افزارهای خاص طراحی امنیتی است تا بتوان در آن شاخص‌های امنیتی لازم را ایجاد نمود. موضوعی که در هزینه تولید نقش بسزایی ایفا می کند و گاهی این هزینه باعث عدم استفاده از این فرایند می گردد.

نرم افزارهای طراحی امنیتی اوراق ملی، همان نرم افزارهای طراحی عادی هستند

که ایجاد شاخص‌های خاص امنیتی در آن‌ها سهل و ساده شده است. نرم افزارهای طراحی امنیتی اوراق ملی را به دو دسته کلی تقسیم می‌کند: دسته اول مربوط به طراحی امنیتی اوراق بهادار و اسناد امنیت ملی است. دسته دیگر مربوط به ایجاد برخی شاخص‌های امنیتی در چاپ بسته‌بندی است که بیشتر به عنوان Brand Protection یا حمایت از برند مطرح می‌شود.

طراحی امنیتی اوراق ملی - تبلیغات

در محصولات تجاری پرمصرف، جعل بسته‌بندی خسارت مالی فراوانی به تولیدکننده وارد می‌سازد.

حال آنکه در مورد محصولات دارویی علاوه بر خسارت مالی، جعل بسته‌بندی عواقب جانی و پرخطری به دنبال خواهد داشت. امروزه هولوگرام به عنوان معمو‌ل‌ترین آیتم‌ امنیتی شناخته شده است که در صنعت بسته‌بندی نیز مورد استفاده فراوان دارد. اما مشکلی که هولوگرام دارد، تشخیص اصالت خود هولوگرام توسط مصرف‌کننده عام است.

از این رو هولوگرام نمی‌تواند به تنهایی به عنوان عامل ضد جعل استفاده شود و نیاز است از طرحهای امنیتی نیز به عنوان مکمل استفاده شود. گیلوش‌ها، رسترایز کردن تصاویر، اثر انگشت، Split-line (یکی از انواع ضد کپی که در کپی یا اسکن ظاهر می‌شود)، Line generator (یکی دیگر از انواع ضد کپی که توسط لنزهای مخصوص خوانده می‌شود)، micro text (نوشته‌های بسیار ریز که با چشم غیر مسلح خوانا نیستند) و …

طراحی امنیتی اوراق ملی - کلیشه چاپ اوراق ملی

یکی از راه‌های ایجاد طرح‌های امنیتی بهره‌گیری از نرم افزارهای طراحی گرافیکی معمولی است که در آنها از شاخص ‌های امنیتی از پیش طراحی شده استفاده شده است.

همچنین فتوشاپ نرم افزار خوبی برای طراحی است که البته نیاز به یک سری Plug-in مخصوص کار بسته‌بندی دارد که از جمله آنها FlexoTools است. یکی از نیازهای طراحی بسته‌بندی، مسأله طراحی ساختار بسته در نتیجه طراحی خط تا و تیغ است.

نرم افزار ArtiosCAD برای این منظور استفاده می‌شود. در این نرم افزار تمامی نیازهای یک فرم برش، از جمله ضخامت مقوا، رفتار مقوا و کلیه ریزه کاری های یک بسته، چه از نوع جعبه و چه از نوع قابل انعطاف (flexible) گنجانده شده است.

با استفاده از اطلاعات خروجی از نرم افزار ArtiosCAD در کنار نرم افزارهای Studio Toolkit For Flexibles و Studio Toolkit For Boxes می‌توان طرح بسته‌بندی را چه در مورد جعبه‌ها و چه در مورد بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر به صورت سه بعدی نمایش داد تا بتوان نسبت به رفع ایرادهای طراحی در مراحل اولیه اقدام نمود. در همین زمینه، نرم افزار Visualizer می‌تواند پیش از تولید محصول و در مرحله طراحی، اثر ورنی، طلاکوبی، سلفون، مرکب فلورسنت، برجسته‌سازی و غیره را بر روی مانیتور نمایش دهد.

ArtPro و PackEdge نرم افزارهای طراحی گرافیکی خاص طراحی بسته‌بندی می‌باشند. این نرم افزارها مشکلاتی که در انواع روش های چاپی از جمله سیلک‌ اسکرین، افست، فلکسوگرافی و روتوگراور وجود دارد را پیش‌بینی و نسبت به حل آنها اقدام می‌نمایند.

در خصوص تکثیر و چیدمان طرح اصلی، نرم افزار Plato ارائه شده است که علاوه بر عملیات تکثیر طرح گرافیکی و تکثیر طرح تیغ، مسئولیت چینش بهینه برای استفاده حداکثر از سطح چاپی، پیش‌بینی کش‌آمدگی کاغذ در ( چاپ افست) و بسیاری نکات قابل استفاده دیگر را به عهده دارد.

معرفی کتاب: “چاپ امنیتی، فناوری ها و راهبردهای امنیت اسناد و حفاظت از برند”

نخستین کتاب در مقوله چاپ امنیتی و طراحی امنیتی اوراق ملی و راه حل های چاپ و بسته بندی برای حفاظت از برند به زبان فارسی است و رویکردی تخصصی، جامع و فراگیر به کلیه فرایندها، فناوری ها و مواد اولیه مورد استفاده در این حوزه با هدف ارتقای اطلاعات فنی مدیران و دست اندرکاران و جلوگیری از جعل و تقلب در اسناد و بسته بندی کالاها دارد.

با توجه به محدودیت کتاب های با موضوع چاپ امنیتی و حفاظت از برند در جهان، این کتاب در قطع وزیری، ۲۴۰ صفحه رنگی و بیش از ۴۷۰ تصویر، نمودار و جدول، منبع ای به روز و جامع برای دانشجویان و محققان حوزه چاپ و بسته بندی، طراحان گرافیک، مدیران چاپخانه ها، کارشناسان چاپ و بسته بندی، کارشناسان تولید اوراق بهادار و مدیریت امنیت اسناد و نیز صاحبان برند است.

طراحی امنیتی اوراق ملی - کتاب چاپ امنیتی

چاپ امنیتی

کتاب در ۹ فصل اطلاعات کاملی پیرامون تحلیل و مدیریت پروژه های چاپ امنیتی، طراحی امنیتی اوراق ملی، ویژگی های خاص چاپخانه های امنیتی، طراحی گرافیک امنیتی، مواد اولیه و فناوری های خاص مورد استفاده در این حوزه، سازه های OVD، راه حل های شناسایی هوشمند به خواننده داده و به کمک تصاویر رنگی و نقشه های شماتیک درک توضیحات فنی را آسان می نماید.

در فصل پایانی کتاب ضمن واشکافی چالش ها و تبیین اهمیت راه حل های چاپ و بسته بندی امنیتی در حفاظت از برند، به برخی از فرایندها و راه حل های ارتقای امنیت انواع بسته بندی ها با هدف جلوگیری از جعل و تقلب آنها اشاره شده است.

برای خرید کتاب با ادمین سایت تماس بگیرید.

فرم درخواست خريد كتاب چاپ امنيتی "فناوری ها و راهبردهای امنيت اسناد و حفاظت از برند"

  • افزودن یک ردیف جدید

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *