لاندا (Landa)

شراکت استراتژیک دو کمپانی هایدلبرگ و لاندا (Landa) برای گسترش هرچه بیشتر ارائه تجهیزات چاپ دیجیتال در سراسر جهان

یک روز پیش از شروع نمایشگاه دروپا ۲۰۱۲، برنهارد شرایر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هایدلبرگ، شراکت تجاری استراتژیک این کمپانی با کمپانی لاندا را اعلام نمود.

اخیراً کمپانی های هایدلبرگ و لاندا شراکت استراتژیک خود را در زمینه همکارهای تجاری بمنظور توسعه و تولید ماشین آلات چاپ نانوگرافی (Nanographic Printing™) اعلام نمودند. هدف از این شراکت، گسترش هرچه بیشتر ارائه تجهیزات دیجیتال برای گرایشات اصلی صنعت رسانه چاپ امروز مانند چاپ در تیراژهای کم و متوسط، اطلاعات متغیر و عملیات چاپی نیازمند تعویض های مکرر و سریع است. هدف هایدلبرگ از این شراکت تجاری، رشد، توسعه، تولید، فروش و ارائه خدمات سرویس برای نسل جدیدی از ماشین آلات چاپ دیجیتال است که بر پایه فنآوری چاپ نانوگرافی لاندا تولید شده اند.

بنی لاندا، مؤسس، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کمپانی لاندا نیز می گوید: “اتحاد هایدلبرگ- لاندا یک گام بزرگ بسوی دستیابی به اهداف استراتژیک ما در جهت پذیرش فنآوری نانوگرافی و جریان اصلی چاپ دیجیتال از سوی کل گستره صنعت رسانه چاپ است. هایدلبرگ، بعنوان پیشروترین کمپانی بازار، با پذیرش فنآوری چاپ نانوگرافی لاندا برای نسل جدید ماشین های چاپ دیجیتال، پیغام بسیار روشنی را به کل بازار صنعت رسانه چاپ می دهد. پیغامی با این مفهوم که در آینده قابل پیش بینی، افست و دیجیتال نه تنها با یکدیگر همزیستی خواهند داشت، که در اصل، مکمل یکدیگر نیز خواهند بود – چاپ افست برای کارهایی با تیراژهای متوسط تا زیاد و چاپ دیجیتال برای کارهایی با تیراژهای کم تا متوسط و قطعاً چاپ داده های متغیر. خوب، حداقل یک فنآوری چاپ دیجیتال وجود دارد که با ارائه دو عامل اصلی سرعت و مقرون بصرفگی برای مشتریان، قادر به ایفای این نقش است و بطور قطع هایدلبرگ برای معرفی این فنآوری به بازار از جایگاه بسیار شایسته و قدرتمندی برخوردار است.”

بنی لاندا، مؤسس، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کمپانی لاندا، اتحاد هایدلبرگ- لاندا را یک گام بزرگ بسوی دستیابی به اهداف استراتژیک در جهت پذیرش فنآوری نانوگرافی و جریان اصلی چاپ دیجیتال از سوی کل گستره صنعت رسانه چاپ، ارزیابی می نماید.

اصل و مبنای فرآیند چاپ نانوگرافی بر جوهر نانو پایه آب (Water-based Nanoink™) لاندا استوار است. این جوهر از ذرات پیگمنتی با اندازه تنها چند دهم نانومتر تشکیل شده است. این نانو- پیگمنت ها قدرت جذب نور بسیار بالایی داشته و قادر به ارائه کیفیت چاپی بی سابقه ای هستند. مشخصه های منحصربفرد چاپ نانوگرافی لاندا را می توان در نقاطی با وضوح خارق العاده، یکنواختی و ثبات بی نهایت بالا، براقیت و شفافیت فوق العاده و گسترده ترین فضای رنگی CMYK، خلاصه نمود.

چاپ نانوگرافی لاندا با استفاده از جوهرپاش ها به خلق تصاویر جوهری دیجیتالی می پردازد که در فرآیندی با سرعت عملیاتی بسیار زیاد برروی سطح چاپی قرار می گیرند. تصاویر خلق شده مقاومت چشمگیری در برابر سایش و خدشه دارند. مهمترین نکته آن است که با این جوهر برروی هر سطح چاپی موجود در بازاری می توان چاپ نمود – از کاغذ روکش دار و تحریر گرفته تا مقوای بازیافتی و از کاغذ روزنامه تا فیلم های پلاستیکی بسته بندی – و بدون آنکه به هیچگونه عملیات پیش پردازش (مانند جرقه زنی) یا بکارگیری ورنی و روکش خاص و یا حتی خشک نمودن کار پس از عملیات چاپ نیاز باشد. به این مزایای هزینه ای می توان این حقیقت را نیز اضافه نمود که تصاویر نانوگرافیکی تنها ۵۰۰ نانومتر ضخامت دارند که حدود نصف ضخامت تصاویر افست است. مزایایی که جوهر Nanoink™ لاندا را قادر به تولید کم هزینه ترین تصاویر دیجیتال برمبنای هر ورق، در کل صنعت رسانه چاپ نموده است و نکته آخر آنکه کل این فرآیند از دل یک ساختار پایه- آب، با حداکثر صرفه جوئی در مصرف انرژی و کاملاً دوستدار و سازگار با محیط زیست، برمی آید.

بنی لاندا اینطور نتیجه گیری می نماید: “بشخصه از اعلام این شراکت استراتژیک جهانی بین کمپانی هایمان شدیداً احساس افتخار می کنم. شهرت و اعتبار هایدلبرگ در زمینه کیفیت و نوآوری های فنآورانه، افسانه ای است و همین موضوع در خصوص سطح خارق العاده وفاداری مشتریان به هایدلبرگ نیز صادق می باشد. توانمندهای فنآورانه و سهم بازار گسترده هایدلبرگ و همچنین تمرکز این کمپانی بر تعالی، پیشرفت و کیفیت کاملاً با اهداف و سیاست های لاندا منطبق است و از این اتحاد مهم شدیداً هیجان زده ایم.”

درباره کمپانی لاندا

پس از آنکه کمپانی هیولت پاکارد نسبت به خریداری کمپانی ایندیگو (Indigo) اقدام نمود که بنی لاندا ۲۵ سال پیش آن را تأسیس نموده بود، وی در سال ۲۰۰۲ کمپانی لاندا را تأسیس کرد. کمپانی لاندا دارای چهار واحد عملیاتی است: ۱٫ واحد چاپ دیجیتال لاندا که به رشد و توسعه سیستم های چاپ نانوگرافی برای بازارهای چاپ تجاری، بسته بندی و انتشارات می پردازد. ۲٫ آزمایشگاه های لاندا که به رشد و توسعه فنآوری انرژی های جایگزین و همچنین نانو- موادها می پردازد. ۳٫ سرمایه گذاری لاندا که به سرمایه گذاری در شرکت های آینده دار فنآوری مبادرت می نماید و ۴٫ بنیاد لاندا که یک هویت انسان دوستانه و نیکوکارانه دارد.

شرکت چاپ دیجیتال لاندا (Landa Digital Printing) در دروپا برای اولین بار سیستم چاپ نانوگرافی را ارائه کرد که در آن زمان سر و صدای زیادی نیز به راه انداخت . در این سیستم از مرکب هایی می شود که در ساخت آن از تکنولوژی نانوگرافی استفاده شده است . در دروپا هنوز ماشینی را که بتواند با این مرکب های جدید کار کند ارائه نشده بود . لاندا در دروپا با هایدلبرگ ، کوموری و رولند برای ساخت ماشین های جدید پیمان همکاری امضا کرد . اکنون به نظر می رسد لاندا موفق شده اولین ماشینی که بتواند با مرکب های نانو کار کند را ساخته است .

نانوگرافی علم و دانش تکنولوژی چاپ دیجیتال انقلابی لاندا است.

همچنین میدانیم فرآیند تکنولوژی نانوگرافی از ترکیب چاپ افست با تکنولوژی چاپ دیجیتال تطبیق داده شده است. نانوگرافی بازی در حال تغییر فناوری است برای استفاده در جریان های تبلیغاتی، کارتن های تاشو، بسته بندی و بازار نشر که می توان سود زود بازده را برای کسب و کار خود فعال کنید.

دستگاه چاپ نانوگرافی لاندا دستگاهی با سرعت بالا برای مصارف ۴ رنگ (CMYK) یا ۷ رنگ (CMYK+OVG) است. از ابعاد کاغذ های سری B1: از (۴۱ اینچ یا ۱۰۵۰ میلی متر) – و B2: از (۲۹ اینچ یا ۷۵۰ میلی متر) و B3: از (۲۰ اینچ یا ۵۲۰ میلی متر) و فرمت رول از ۲۲ اینچ یا ۵۶۰ میلیمترتا ۴۰ اینچ یا ۱۰۲۰ میلیمتر می باشد. رنگدهنده های نانو مرکب لاندا مرکب های این تکنولوژی بصورت نانو تولید می شوند و پایه آب هستند و همچنین دوستدار محیط زیست می باشند.

بخش بندی بازار

 • تبلیغاتی
 • جعبه های مقوایی (کارتن)
 • بسته بندی
 • نشر

 

یک نظر

 1. محمد سبحانی پاسخ

  سلام مطلب بسیار جالب و جدیدی بود. لطفا اگر فیلم مرتبط با این دستکاه دارید توی سایتتون قرار بدین.
  با سپاس از شما بخاطر ارائه موضوعات جدید صنعت چاپ.

 2. طراحی و چاپ پاسخ

  ممنون از بخش های آموزشیتون جز اولین سایت هایی هستید که میبینم دغدغه آموزش در صنعت چاپ رو دارید
  با اجازتون چند تا از مطلباتون رو با اسم خودتون تو سایتم میزارم

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *