دستگاه کلیشه چسبان

دستگاه کلیشه چسبان ، در چاپ فلکسو برای رسیدن به یک چاپ دقیق و بی‌نقص استفاده از پلیت چاپ مناسب با ضخامت کلیشه صحیح و پلیمر با کیفیت که البته در زمان تولید آن رعایت تمام اصول فنی و حرفه ای شده باشد و همچنین چسب کلیشه مناسب که مطابق ترام های روی پلیت انتخاب شده باشد الزامی است. اما کیفیت چاپ در فلکسو علاوه بر دستگاه و مواد و متریال به دقت بالای اپراتور و مجریان بخش تولید یک چاپخانه بستگی دارد.

شاید چسباندن یک کلیشه فلکسو روی نورد چاپ کار ساده و کم دردسری بنظر بیاید؛

اما در انجام همین فرآیند اگر اپراتور دقت و تسلط کافی را نداشته باشد، مشکلات زیادی در چاپ ایجاد خواهد کرد. چسباندن چسب کلیشه (چسب ۲طرفه) بصورت چروک یا همراه با حباب، کج چسباندن کلیشه و یا ایجاد حباب هوا در بین لایه چسب و کلیشه و یا حتی آسیب هایی که می توان هنگام انجام این عملیات به کلیشه وارد نمود، همگی در کیفیت چاپ و ایجاد ضایعات و هدر رفت منابع می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد علاوه بر اینکه زمان زیادی در اجرا و راه‌اندازی یک تعویض سفارش، آماده‌سازی سیلندر چاپ و چسباندن کلیشه صرف می‌شود.

دستگاه کلیشه چسبان، برای فرآیند تولید لفاف‌های پلیمری (منعطف)، کارتن، لیبل با توجه به نیاز آن شیوه چاپ ابعاد کلیشه، و روش چسباندن آن تا حدودی متفاوت از سایر خطوط است، با توجه به این نکته ماشین‌الات گوناگونی برای این منظور طراحی و ساخته شده که در این پست برخی از آنها را معرفی میکنم.

دستگاه کلیشه چسبان - شماتیک

دوره آموزش حرفه‌ای، طراحی و پیش‌از‌چاپ فلکسوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *