تبدیل CMYK به پنتون در ایلاستریتور

تبدیل CMYK به پنتون در ایلاستریتور برای چاپ, بیشتر دستگاه های چاپ همانند فلکسو، هلیو و پروفرهای حرفه ای کدهای پنتون را به علت دارا بودن کد CIE Lab بهتر از کدهای CMYK یا رنگهای اسپات و رنگ ساختگی در Adobe Ai (ادوبی ایلاستریتور) تشخیص داده و چاپ می کنند.

زبان مشترک رنگی

از طرفی برای رسیدن به یک زبان مشترک با اپراتور چاپ و عوامل سالن چاپ اگر سخت افزار حرفه ای کنترل رنگ در اختیار ندارید استفاده از کتابچه پنتون بسیار کار را راحت تر می کند.

پس می توانید در فایل های طراحی خود بجای ایجاد و تعریف رنگ های ساختگی با کد های متفاوت و اسامی خود ساخته از یک کد پنتون ثابت و مشخص استفاده نماییم. در این پست آموزش تبدیل CMYK به پنتون به صورت یک کلیپ اجرا و نمایش داده شده است، لطفا پس از دیدن ویدئو از روش های مشابه که خودتان استفاده می کنید در کامنت همین پست بنویسید.

برای این منظور باید بجای ساختن دستی رنگ اسپات این کار را به خود نرم افزار بسپارید، بهترین عملکرد را از طریق همسان کردن کدهای رنگ CIE Lab تشخیص داده و به سند شما اضافه می نماید.

تبدیل CMYK به پنتون - pantone & adobe illustrator

pantone-maker-adobe illustrator

پنتون شرکتی است با سابقه در تولید رنگ های ساختگی و ترکیبی که از طریق فروش آنها در به صنایع مختلف و چاپ فعالیت میکند، در حال حاضر این شرکت زیر مجموعه X-rite است و تجهیزات نرم افزار و سخت افزاری زیادی را برای راهنمایی و ساخت مرکب به سراسر جهان عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Rateing*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *